Mural dla "Zośki"

77 lat temu, w nocy z 20 na 21 sierpnia 1943 roku w trakcie ataku na niemiecką strażnicę Grenzschutzu w Sieczychach poległ TADEUSZ ZAWADZKI „ZOŚKA”. Kawaler Virtuti Militari V kl., dwa razy odznaczony Krzyżem Walecznych. Harcerz orli, harcmistrz, podporucznik Armii Krajowej, dowódca Chorągwi Warszawskiej Grup Szturmowych Szarych Szeregów.

 

Nasz patron - młody człowiek - pokazuje swoimi czynami, że niezależnie od wieku każdy może być bohaterem. Nasze przesłanie '' ... i ty możesz zostać ''Zośką" swoich czasów'' ma zainspirować wychowanków naszej szkoły do szukania swoich dróg bycia ''bohaterem'' w życiu codziennym. Warto dzieciom przypominać o naszej trudnej historii i ludziach, którzy w swoich czasach i czasach nam obecnych przyczyniają się do rozwoju Polski.

 

By uczcić pamieć naszego patrona i bohatera rozpoczynamy Projekt ,który zakłada wykonanie muralu na ścianie budynku naszej Szkoły Podstawowej nr 182 w Łodzi.. Po zrealizowaniu projektu planujemy uroczyste odsłonięcie muralu z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych GIS. Mural będzie również spełniał funkcję kulturalną dla wszystkich mieszkańców osiedla. Liczymy, że patriotyczny charakter muralu spowoduje, że nie zostanie on zniszczony przez kibiców klubów piłkarskich.


Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego #NIW w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #FIO na lata 2014-2020